showcase

2005 година

XIII ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ САЛОН АНТИРАТНЕ КАРИКАТУРЕ "КРАГУЈЕВАЦ 2005"

Жири XIII Међународног Салона Антиратне карикатуре "Крагујевац 2005" у саставу – Југослав Влаховић, карикатуриста, дизајнер и професор на Факултету примењене уметности Универзитета у Београду, председник националног удружења карикатуриста Србије ФЕЦО, Кристиан Топан, карикатуриста из Букурешта, председник националног удружења карикатуриста Румуније ФЕЦО, Љубодраг Стојадиновић, сатиричар, новинар и публициста, коментатор “Политике”, Шпиро Радуловић, карикатуриста и Миодраг Стојиловић, новинар и публициста, директор Салона, заседао је у Крагујевцу 16. и 17. септембра 2005. године и констатовао да је за XIII Салон приспело 595 радова 256 аутора из 40 земаља са свих континената.

Прегледајући приспеле радове Жири је одабрао карикатуре за излагање и објављивање у каталогу Салона иодлучио да –

ЗЛАТНУ ПЛАКЕТУ и награду Делта банке у износу од УСД 1000 добије –

JESSÉ RIBEIRO / Оуринхос – БРАЗИЛ

СРЕБРНУ ПЛАКЕТУ и награду Делта банке у износу од УСД 800 добије –

РУМЕН ДРАГОСТИНОВ / Софија – БУГАРСКА

БРОНЗАНУ ПЛАКЕТУ и награду Делта банке у износу од УСД 500 добије –

ВЛАДИМИР СЕМЕРЕНКО / Санк – Петерсбург – РУСИЈА

НАГРАДУ градоначелника града БИДГОШЋА (ПОЉСКА) у износу од ЕУР 750 добије –

СРЂАН СТАМЕНКОВИЋ / Крагујевац – СЦГ

НАГРАДУ града БЈАЛСКО – БЈАЛА (ПОЉСКА) у износу од ЕУР 500 добије –

TURCULET – DAN SILVIU / Букурешт – РУМУНИЈА

НАГРАДУ града ИНГЛШТАТА (НЕМАЧКА) у износу од ЕУР 500 добије –

GHOLAMREZA – BAHRAM AZIMI / Техран - ИРАН

НАГРАДУ града СИРЕНА (ФРАНЦУСКА) у износу од ЕУР 500 добије –

ЈОВАН ПРОКОПЉЕВИЋ / Београд – СЦГ

НАГРАДУ града ПИТЕШТИ (РУМУНИЈА) у износу од ЕУР 500 добије –

АЛЕXЕЈ КУСТОВСКИ / Кијев – УКРАЈИНА

Жири је одлучио да следећим ауторима, чији су радови били у најужој конкуренцији за награде додели ДИПЛОМЕ Салона –

LUBOMIR KOTRHA / ЧЕШКА

ГОРАН ЋЕЛИЧАНИН / СЦГ

IVAILO TSVETKOV / БУГАРСКА

IGOR LUKYANCHENKO / УКРАЈИНА

MUHAMED ĐERLEK / СЦГ

НИКОЛА ОТАШ / СЦГ

Ово је листа свих учесника који су послали своје карикатуре на наш Салон АНТИРАТНЕ карикатуре 2005 -

  • flag Santiago Cornejo Aleiandro Tempesta Tastás Lucas Ignacio Somariva Daniel Eduardo Varela
  • flag Louis Postruzin Qinghua Hu
  • flag Bertram Haid
  • flag Seiran Caferli
  • flag Oleg Goutsol
  • flag O – Sekoer Toni Houbrechts André Mathijs Vosters Richard Francis Vosters Richard Francis Herbert Vanoistaeien – Pea
  • flag Érpng de Oliveira J. Aires Amorim Mario Dimov Mastrotti Marcio Leite da Silva Hector Salas Jessé Ribeiro
  • flag Jeino Penchev Jeinov Givko Getchev Tenev Ivan Kutuzov Maia Tcholakova Nik Arnaudov Ivailo Tsvetkov Anatolii Stankulov Ivailo Nikodimov Dilian Dochev – Dil Donio Donev Rumen Dragostinov Tsocho Peev Veselin Zidarov
  • flag Zhu Cheng Ye Ting Huang Qigong – Agong Xiao Qiang Hou Rung Tang Li Guangjun Li Huang Kun Gai Yu Guo Zhong Wen Feng Gang
  • flag Zoran Željko Josip Kovačević Damir Novak Nataša Rašović Miloš Pantić – Pančo Borislav Hegedušić Mario Rosanda – Ros Slobodan Butir Fedor Kritovac
  • flag Hüseiin Çakmak George Mitedes
  • flag Lubomir Dostal František Kratochvil
  • flag Aleksei Talimanov Stephen Mumberson
  • flag Nader Hafezi Bernard Bouton Ali Mardomi
  • flag Klaus Stuttman Wolfgang Schlegel Aiivlik Semiramis Mandzel Waldemar Andreas Wegener Winfried Besslich – Bess Helmu Jaček Burkhard Fritsche
  • flag Michael Kountouris
  • flag Zussman Billha Peter Nieuvendijkn
  • flag Kaur Chand Badhok Anirban Ghosh Karunkar Yenikapati Faiz Khan
  • flag Khadijeh Khodaii Hamed Nabahat Arash Pourjabbar Azita Irani Rahim Baggal Asgari Davood Deldar Jaber Asadi Neda Tauhae Moghaddam Farhad Hamed Efterhar Ali Divandari Ehsan Kheradmanol Davood Yarahmadi Masoud Ziaei Zardkhashoei Fariba Danaeifar Majid Bahrevar Zahra Badii Dariush Ramezani Reza Mokhtar Jozani Shirin Golipoov – Ivan Saeid Bannazadeh Sohrab Kheiri Ghasem Lotfi Gholamreza Azimi Sohrab Kheiri Shahran Rezaei Shahran Rezaei Behram Akharbin Ehsan Ganji Mostaba Bashiri Mehrdad Samadi Zakaria Hanieh Hosseini Ezomi Shirin Seiied Rezazadeh Leila Abesh Ahmadlon Hosnieh Akbari Kamran Ramin Rezaie Marzeih Rezai Marjan Rezaie
  • flag Vladimir Romanov Sergei Sichenko Erenburg Boris Yuri Ochakovski Gennadi Litinski
  • flag Andrea Bersani Carlo Sterpone Valerio Marini Marino Tarizzo Ugo Sajini
  • flag Taeiong Kang Young Sik – Oh
  • flag Vladimiras Beresniovas
  • flag Waleed Naif Mohammed
  • flag Georgijevski Miroslav Miro Kostadin Ustapetrov
  • flag Azuka Nvokocha
  • flag Ireneusz Parziszek Jacek Kachel Andrzej Graniak Jan Surma Krzistof Tobola Pavel Kuczinski Zigmunt Figura Daniel Strzelczik Tomek Woloszin Zbigniev Piszczako Nikodem Pręgovski Tadeusz Krotos Artur Galicki Henrik Cebula Lech Kotvicz Michal Graczik
  • flag Mihaita Porumbita Danielescu Mihai – Dani Chiorean Cornel – Marin Marian Serban Marian Lupu – Lupino Rudi Schmückle Turculet – Dan Silviu Gabriel Rusu Npnglae Lengher Ghgorghita Ghinea Uriasu Costel Pătrăscan Julian Pena – Pai
  • flag Vladimir Semerenko Yefim Sheps Merkuriev Evgeni Nikitin Igor Travin Viktor
  • flag Dušan Vukojev – Duda Tošo Borković Dragutin Jokić Milanko Kaličanin Nedeljko Deretić – Neđa Milenko Košanović Nikola Mihajlenko – Kola Vladimir Stevović - Beluga Dušan Ilić Milorad Šijan Milorad Šijan Aleksandar Blatnik Miodrag Lazarević Goran Milenković Vojislav Šćepanović Srđan Jovanović Karakušević Ivan Miodrag Stošić Luka Lagator Svetislav Stevanović – Kepa Ljubomir Perenčević Slobodan Obradoviċ Todorović Bobiša Saša Dimitrijeviċ Miodrag Sekerezović Muhamed Đerlek – Maks Dragan Milunović Mileta - Mića Miloradović Darko Drljeviċ Vaso Krčmar Zoran Andrić Ljubomir Sopka Milan Kolutac – Cuci Milica Kadić Zoran Mihajlović Bole Miloradović Avramović Nenad Slobodan Trifković Goran Ćeličanin Szalai Attila Svetlana – Ceca Krstić Vuk Popadić Nenad Karić Slobodan Ađanski Jakša Vlahović Dragutin - Gane Milanović Nikola Otaš Špiro Radulović Jugoslav Vlahović Srđan Stamenković Babić Sava Zoran Ignjatović Ivan Lazarević Ignjat Gatalo Jovan Prokopljević Milivoje Obrenović - Lija
  • flag Peter Luko Anton Kotreba Lubomir Kotrha
  • flag Branko Zupanič
  • flag Xosé Luis Martinez Pereiro
  • flag Raed Khalil
  • flag Sema Ûndeĝer Önder Vurgun Muammer Olcai Hilmi Şimşek Özcan Demir Ahmet Umit Akkoca Faruk Soiarat Ferhat Demirbas Sait Munzur Mustafa Yildiz Mehmet Boğatekin Nuri Bilgin Őmer Çam Umit Mufit Dincai Sahih Kütükcü Erdoğan Başol
  • flag Kriteviu Alekseĭ Vladimir Kazanevski Yurii Kosobukin Aleksei Mikhailusev Kustovski Aleksei Lukianchenko Igor Dmitri Skazhenik
  • flag Raquel Orzuj
  • flag Walerian Domanski Kai – Yu Sun
  • flag Husan M. Sodiqov Osimhon Vosihonov Viacheslav Muromtsev Makhmuđon Eshonkulov

Виртуална тура

mali baner 06

Галерија слика

Календар догађања

« Новембар 2017 »
Пон Уто Сре Чет Пет Суб Нед
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30