showcase

2003 година

XII ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ САЛОН АНТИРАТНЕ КАРИКАТУРЕ "КРАГУЈЕВАЦ 2003"

Жири XII међународног Салона Антиратне карикатуре "Крагујевац 2003" у саставу - Шпиро Радуловић, председник жирија, Здравко Тодоровић, Веселин Зидаров, Љубодраг Стојадиновић и Миодраг Стојиловић заседао је у Крагујевцу 12-ог и 13-ог септембра 2003. године и констатовао да је за XII салон приспело 592 рада од 261 аутора из 46 земаља.

Прегледајући приспеле радове жири је одабрао карикатуре за излагање и објављивање у каталогу салона и одлучио да -

ЗЛАТНУ МЕДАЉУ и награду у износу од УСД 1000 прима

ЕРАY ÖЗБЕК / Измир - ТУРСКА

СРЕБРНУ МЕДАЉУ и награду у износу од УСД 800 прима

ГРЗЕГОРЗ СЗУМОWСКИ / Варшава - ПОЉСКА

БРОНЗАНУ МЕДАЉУ и награду у износу од УСД 500 прима

АНДРЕЈ ГРАНИАК / Устка - ПОЉСКА

НАГРАДУ градоначелника града БИДГОШЋА (ПОЉСКА) у износу од ЕУР 750 прима

КРИСТИАН ТОПАН / Букурешт - РУМУНИЈА

НАГРАДУ града БЈЕЛСКО-БЈАЛА (ПОЉСКА) у износу од ЕУР 500 прима

ХЕНРИК ЦЕБУЛА / Пријеворск - ПОЉСКА

НАГРАДУ града ИНГОЛШТАТА (НЕМАЧКА) у износу од ЕУР 500 прима

ЉУБОМИР СОПКА / Нови Сад - СЦГ

Жири је одлучио да додели ДИПЛОМЕ следећим ауторима који су били најозбиљнији конкурети на награде Салона -

РОБЕРТО МАНГОСИ / ИТАЛИЈА

АЛЕКСАНДАР БЛАТНИК / СЦГ

ЈУРИЈ КОСОБУКИН / УКРАЈИНА

АЛИ ХЕРКУЛ СЕЛИКОЛ/ ТУРСКА

МУХИТИН КОРОГЛУ / ТУРСКА

АЛЕКСАНДАР ДИМИТРИЈЕВИЋ / СЦГ

ЖЕЉКО ЦЕРИЋ - РАФ / ХРВАТСКА

ЛИ ВИАО ЈАНГ / КИНА

ДРАГУТИН - ГАНЕ МИЛАНОВИЋ / СЦГ

МУХИТИН КОРОГЛУ / ТУРСКА

Ово је листа свих учесника који су послали своје карикатуре на наШ Салон АНТИРАТНЕ карикатуре 2003 -

  • flag Boubaia Ali Faiz
  • flag Cristobal Reinoso – Crist Daniel Eduardo Varela
  • flag Husejin Hanušić – Hule
  • flag Andrei Puchkaniou Oleg Goutsol Oleg Kurpik Petrov Aleksander Sergeevich
  • flag Vukašin Papović Resad Sultanović – Sultan Zijad Sakić
  • flag Amorim Ronaldo Cunha Dias Ērpng de Oliveira J. Aires
  • flag Christo Komarnitski Dechko Nikolov Dilian Dochev – Dil Elena P. Giutman Ivailo Nikodimov Ivan Boev Miroslav Bozhkov Nikolai Fitkov Rumen Dragostinov Stefan Despotov Stoian Dechev Svetlin Stefanov Tsocho Peev Veselin Zidarov
  • flag Dachuan Xia Guo Zhong Huang Qi Gong Huo Feng Li Guangjun Li Hai Feng Li Xiao Yang Lian Cai Lu Guo - Hong Xu Li Ye Ting Zhang Wei Xiaoqiang Hou Zhang Yaming
  • flag Andrea Čaldarević Branko Glas Božidar Vukelić – Boba Branimir Županić Željko Cerić – Raf Zoran Željko Slaven Šoškević Slobodan Butir
  • flag Alfredo L. M. Hernandez
  • flag Hüseiin Çakmak Musa Kaira
  • flag Pavel Kundera
  • flag Esmail Mohamed Effat Sami Mohamed Ali Bedaivi
  • flag A. Talimonov Reks Juriansz
  • flag Miloš Virijević Nader Hafezi
  • flag Aidinlik Semiramis Jan Tomaschoff Pavel Taussig Rudolf Schmückle Winfried Besslich – Bess Wolfgang Schlegel
  • flag Athanassios Efthimiadis
  • flag Willem Rasing
  • flag András Tóth
  • flag Ikhsan Dviono Imam Sahri Jitet Koestana
  • flag Hossein Kazem Massood Abrishamian Masoud Ziaei Zardkhashoei
  • flag Andrea Bersani Beppe Battaglia Emilio Isca Gabriele Corvi Marino Tarizzo Roberto Mangosi
  • flag Leonid Boudko Michael Tetievski Vladimir Romanov Yuri Ochakovski
  • flag Tetsuro Susumu
  • flag Tae – Yong Kang
  • flag Goran Mitreski Jordan Pop Iliev Miroslav Georgievski – Miro
  • flag Lim Sov Seng
  • flag Aleks Dimitrov Victor Crudu
  • flag Azuka Nvokocha Chukvuemeka C. Emenike
  • flag Andrzej Graniak Anna Dziemieszińska Artur Galicki Creslava Gevinner Daniel Strzelczik Grzegorz Szumovski Henrik Cebula Jacek Frackievicz Jan Gordon Jan Surma Jozef Bendziecha Krzisztof Boruszevski Krzisztof Koztovski Krzisztof M. Kravczik Krzisztof Tobola Lech Kotvicz Maciej Trzepatka Marek Dabrovski Michal Graczik Miroslav Hajnos Rafat Kapica Robert Trojanovski Tadeusz Krotos Tomek Woloszin< Witold Misirovicz Zdzisłav Romanovski
  • flag Enrique Estrada
  • flag Darko Samardžić – Kodar
  • flag Chiorean Cornel – Marin Constantin Veluda Costel Pātrascan Cristian Topan Cucu Denisa Ramona Florian Doru Crihanā Julian Pena – Pai Mihai Danielescu – Dani Mihaita Porumbita Npnglae Lengher Pavel Constantin Roman Dragoş Turculet – Dan Silviu
  • flag Aleksander Mikhno Gennadi Chegodaiev Igor Pachtchenko Maksim Smagin Mikhail M. Zlatkovski Mikhail Ognev Sinchinov Evgenii Valentin Druzhinin Viacheslav Bibishev Vladimir Semerenko
  • flag Aleksandar Blatnik Aleksandar Daskalović Aleksandar Dimitrijević Aleksandar Ristić Bobiša Todorović Borislav Stanković - Stabor Boro Marković Branislav Đokić – Kan Branislav Miljković Vlada Katić Vladimir Stankovski Vladimir Stevović Vojin Popović Goran Divac Goran Milenković Goran Novakov Goran Ćeličanin Darko Drljeviċ Divna Stevović Dragan Milunović Dragan Čekanović Dragomir Đukić Dragutin Jokić Dragutin – Gane Milanović Dušan B. Lazić Dušan Ludvig Dušan Smiljanić Zoran Ilić Zoran Matiċ – Mazos Zoran Mihajlović Zoran Zlatičanin Ignjat Gatalo Ivan Lazarević Jovan Marinković Jovan Prokopljević Jugoslav Vlahović Léphaft Pál Luka Lagator Ljubomir Sopka Milan Kolutac – Cuci Milan Pop Novakov Mileta – Mića Miloradović Milivoje Obrenović Milorad Rankov Mima Popović Miodrag Veličkoviċ Miodrag Popović Miodrag Sekerezović Mirko Ilić Miroslav Jakovljev Muhamed Đerlek – Maks Nenad Avramović Nenad Karić Nedeljko Derotić Nikola Otaš Perica Ilijev – Pero Predrag Abadić – Aba Predrag Rebić Radenko Zečić Radoslav Nenadović Sava Babić Saša Dimitrijeviċ Svetislav Stevanović Slobodan Jović Slobodan Obradoviċ Srdić Slobodan Srđan Jovanović Srđan Stamenković Stevan Milašinović Špiro Radulović
  • flag Antoan Kotreba Lubica Konkovā Lubica Konkovā Peter Luko Simon Mr
  • flag Milan Alašević Radko Oketič Stane Jagodič
  • flag Antonio Povedano Marrugat Juli Sanchis i Aguardo Luis Mendiguren Tarrés Omar Pérez
  • flag Mario Brancaglioni – Bram Senad Honić
  • flag Shahid Atiqullah
  • flag Raed Khalil
  • flag Ahmet Avkanat Ali Herkűl Çelikkol Alperen Toksőz Burhnettin Ardagil Demirőz Muzaffer Erai Özbek Erdoğan Başol Kadir Dogruer Kemal Coşlu Mahmut Akgun Mehmet Arslan Muhittin Köroglu Omer Çam Raşit Yakali Umit Mufit Dincai Zülküf Aba
  • flag Aleksander Dubovski Bogdan Shikh Eugenia Vasilchenko Jurij Kosobukin Nickolaj Kapusta Oleg Loktiev Vladimir Kazanevski Victor Bogdanov Valeri Momot
  • flag Leslie Ricciardi Raquel Orzuj
  • flag Walerian Domanski
  • flag Makhmuđon Eshonkulov

Виртуална тура

mali baner 06

Галерија слика

Календар догађања

« Новембар 2017 »
Пон Уто Сре Чет Пет Суб Нед
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30