showcase

Аутори и извођачи 1971-2020

АУТОРИ И ИЗВОЂАЧИ 1971-2020

1971.

Душан Радовић: Црни дан

Режија: Здравко Шотра

Музика: Константин Бабић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде и Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; драмски уметници: Мира Ступица, Љиљана Крстић, Маја Димитријевић, Светлана Бојкјовић, Љуба Тадић, Светолик Никачевић, Гојко Шантић, Милан Гутовић, Никола Милић, Никола Јурин, Љубомир Ковачевић и Будимир Јеремић

Диригент: Франц Клинар

1972.

Милован Витезовић: Ђачко доба Шумарица

Режија: Славољуб Стефановић Раваси

Музика: Александар Обрадовић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде и Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; драмски уметници: Мира Ступица, Љиљана Крстић, Љуба Тадић, Михаило Јанкетић, Будимир Јеремић и Љубомир Ковачевић и Хор ученика основних и средњих школа, група рецитатора-ученици основних и средњих школа и студенти из Крагујевца

Диригент: Франц Клинар

1973.

Љубивоје Ршумовић: Домовина се брани лепотом

Режија: Димитрије Станчуловић

Музика: Срђан Барић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде и Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; Хор ученика основних школа и Гимназије из Крагујевца, група рецитатора-ученици основних школа из Крагујевца; драмски уметници: Мира Ступица, Љиљана Крстић, Светлана Бојковић, Љуба Тадић, Славко Симић, Светолик Никачевић, Гојко Шантић, Милан Гутовић, Никола Милић, Никола Јурин, Љубомир Ковачевић и Будимир Јеремић

Диригент: Франц Клинар

1974.

Ђорђе Радишић: Цвет слободе

Режија: Димитрије Станчуловић

Музика: Зоран Христић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде и Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; Хор ученика крагујевачких основних школа и крагујевачке гимназије; драмски уметници: Љиљана Крстић, Мирјана Вукојчић, Љуба Тадић и Петар Краљ; рецитатори:Зоран Маринковић, Драгица Милић, Мирко Родић и Милош Радивојевић, ученици из Крагујевца; вокални солиста Слободан Станковић

Диригент: Франц Клинар

1975.

Ђоко Стојчић: Непокорени град

Режија: Бода Марковић

Музика: Енрико Јосиф

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде и Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; Дечји хор Радио Београда, Хор основних школа Крагујевца, Хор Прве Гимназије и Средње медицинске школе из Крагујевца; драмски уметници: Мира Ступица, Горица Поповић, Љуба Тадић, Јован Милићевић, Бранислав Јеринић, и Љубомир Ковачевић; вокални солисти: Мирослав Чангаловић, Александра Ивановић, Милица Барић, Ирина Арсикин-Хајдаровић; солиста Миодраг Азањац; рецитатори-ученици из Крагујевца

Диригент: Франц Клинар

1976.

Јуре Каштелан: Отворена пјесма

Режија: Коста Спаић

Музика: Златан Вауда

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде из Београда; Хор младих ''Др Војислав Вучковић'' из Ниша; Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Мира Жупан, Тонко Лонза и Изет Хајдархоџић; вокални солисти: Александра Ивановић, Ружица Рајковић и Душан Поповић; рецитатори- млади из Крагујевца

Диригент: Франц Клинар

1977.

Љиљана Чаловска: Повесница

Режија: Владимир Милчин

Музика: Ристо Аврамовски

Извођачи: Симфонијски оркестар РТБ, Хор КУД ''Стив Наумов'' из Битоља, Хор младих ''Др Војислав Вучковић'' из Ниша; Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Снежана Конеска и Емил Рубен из Скопља, Маја Димитријевић, Светлана Бојковић, Петар Божовић и Горица Поповић из Београда и Мирко Бабић из Крагујевца; вокални солиста: Георги Вожиков из Скопља; рецитатори-ученици основних и средњих школа и студенти из Крагујевца

Диригент: Младен Јагушт

1978.

Мира Алечковић: Место свевидо

Режија: Дејан Миладиновић

Музика: Никола Херцигоња

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Хор Опере Народног позоришта из Београда, Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Вера Чукић, Милош Жутић, Милена Булатовић и Мирко Бабић; рецитатори-ученици из Крагујевца

Диригент: Владимир Мустајбашић

1979.

Бранко В. Радичевић: Текла река Лепеница

Режија: Милан Кнежевић

Музика: Драгољуб Јовашевић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Хор уметничког ансамбла ЈНА из Београда, Хор флаута ''Стари Влах'' из Београда, Дечји хор РТБ и Хор ученика и хор рецитатора основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Соња Јауковић, Горица Поповић, Мића Стефановић, Петар Банићевић, Миле Станковић, Дејан Чавић, Бранка Т. Јеремић и Будимир Јеремић; вокални солисти: Слободан Станковић и ученице из Чачка, Љиљана и Биљана Миловановић

Диригент: Михаило Петраш

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1980.

Перо Зубац: Сан им чува историја

Режија: Петар Говедаровић

Музика: Златан Вауда

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мушки хор Радио Београда, Дечји хор РТБ, Хор флаута М. Азањца и хорови (певачки и рецитаторски) ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Олга Савић, Стево Жигон и Бранислав Јеринић; вокални солиста: Душан Поповић; рецитатори: Зденка Стефановић, Милош Радивојевић и Горан Петковић, студенти из Крагујевца; студенти ФДУ из Београда: Соња Савић, Дубравка Живковић, Жарко Лаушевић и Владимир Зилић, као и Ана Симић, члан Драмског студија РТБ.

Диригент: Михаило Петраш

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1981.

Група аутора: Гласови са Шумарица (избор Милана Ђоковића)

Режија: Петар Говедаровић

Музика: Душан Радић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мушки хор уметничког ансамбла ЈНА из Београда, Хор флаута М. Азањца, Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Мира Ступица, Љиљана Драгутиновић, Раде Шербеџија,Златко Црнковић, Љуба Тадић и Мирко Бабић; воклани солисти: Александра Ивановић и Никола Митић; Хор рецитатора: ученици основних и средњих школа из Крагујевца

Диригент: Михаило Петраш        

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1982.

Слободан Павићевић: 21. степен источно од Гринича

Режија: Славољуб Сстефановић Раваси

Музика: Вук Куленовић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; ''Кругови времена'' (звучне скулптуре Владимира Лабаза из Новог Сада), Хор рецитатора; драмски уметници: Мира Ступица Марија Васиљевић, Љуба Тадић, Михаило Јанкетић, Гојко Шантић, Мирко Бабић; вокални солисти: Александра Ивановић, Радмила Смиљанић и Дубравка Зубовић

Диригент: Михаило Петраш        

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1983.

Драгомир Брајковић: Кроз подвиге у читанке

Режија: Арса Јовановић

Музика: Зоран Христић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Стојан Дечермић, Милан Штрљић, Мирко Бабић и Бранислав Андрејевић; вокални солиста: Слободан Станковић; инструментални солисти: Бора Дугић, фрула и Славко Алексић, гусле; рецитатори: Јасмина Ранковић, Жељка Цвјетан, Војка Чордић, Олга Одановић, Боривоје Кандић, Владан Савић и Момир Газивода, студенти ФДУ у Београду

Диригент: Михаило Петраш        

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1984.

Јеврем Брковић: Дани никад давни

Режија: Стево Жигон

Музика: Константин Бабић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Хор АКУД ''Бранко Крсмановић'' из Београда; Дечји хор РТБ и Хор ученика основних и средњих школа из Крагујевца; драмски уметници: Јелена Жигон, Гојко Шантић, Слободан Алигрудић, Драгица Томас, Љубомир Ковачевић, Милан Штрљић, Мирко Бабић и Бранислав Андрејевић; вокални солиста: Александра Ивановић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1985.

Оскар Давичо: Незаборав

Режија: Стево Жигон

Музика: Константин Бабић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда и хор ученика крагујевачких школа; драмски уметници: Горица Поповић, Мирјана Карановић, Светозар Цветковић и Мирко Бабић; вокални солиста: Никола Митић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1986.

Велимир Милошевић: Вечно шуме Шумарице

Режија: Јован Глигоријевић

Музика: Ксенија Зечевић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда и Хор ученика крагујевачких школа; драмски уметници: Мима Вуковић-Курић (Ниш), Радић Грујић (Лесковац), Радослав Марјановић (Београд), Радмила Убавкић, Мирко Бабић и Братислав Славковић (Крагујевац); вокални солисти: Јосипа Лисац, Бисера Велетанлић, Дадо Топић и Вукашин Савић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1987.

Драган Драгојловић: Сунце изнад Шумарица

Режија: Јовица Павић

Музика: Илија Илиевски

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда, Дечји хор РТБ и Хор крагујевачких школа; драмски уметници: Љубица Јовић, Горица Поповић, Петар Краљ, Едо Перочевић, Миодраг Радовановић Мргуд и Мирко Бабић; вокални солисти: Гордана Јевтовић и Вукашин Савић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1988.

Група страних аутора: Шумарице у срцу света (избор Ђорђа Радишића)                                                        

Режија: Бранко Плеша

Музика: Минта Алексиначки

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда, Дечји хор ОШ ''Дринка Павловић'' из Београда, Хор ученика крагујевачких школа; драмски уметници: Светлана Бојковић, Милош Жутић, Гордана Ђурђевић, Томислав Јовановић из Новог Сада и Мирко Бабић; вокални солисти: Драгослав Аксентијевић, Александра Ивановић и Вукашин Савић; силисткиње ''нарицаљке'': Светлана Ђурић, Јулија Мандић-Перић; инструментални солисти: Бора Дугић, фрула и Бошко Рецеповић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1989.

Радослав Војводић: Лутају душе Крагујевца

Режија: Егон Савин

Музика: Светислав Божић

Извођачи: Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда, Хор ученика основних и средњих школа Крагујевца; драмски уметници: Светлана Бојковић, Соња Јауковић, Лазар Ристовски и Радисав Миленковић; вокални солисти: Александра Ивановић и Вукашин Савић

Диригент: Илија Илијевски

Организатори: Димитрије Николајевић и Ефтим Клокановски

1990.

Димитрије Николајевић: Небом лете ђачке капе (Суза народа)

Режија: Александар Лукач

Музика: Ингеборг Бугариновић

Извођачи: Хор флаута М. Азањца и Репрезентативни оркестар Гарде, Мешовити хор Уметничког ансабла ЈНА из Београда, Хор девојака ''Себастијан'' из Београда и Хор ученика основних школа Крагујевца; драмски уметници: Љубивоје Тадић, Анђелка Миливојевић, Андријана Виденовић и Миријана Вуловић; вокални солисти: Ирена Зарић и Миодраг Јовановић

1991.

Група аутора: Ти гробови нису раке (избор песама из поема написаних у протеклом периоду извршио Радојица Таутовић)

Режија: Арса Милошевић

Музика: Избор из досадашњих музичких дела писаних за манифестацију извршио Енрико Јосиф, композитор

Извођачи: Камерни хор РТБ, Дечји хор РТБ, Хор свештеника Шумадијске епархије и Хор крагујевачких основних и средњих школа; драмски уметници: Горица Поповић, Љиљана Благојевић, Предраг Ејдус, Радмила Убавкић (Крагујевац), Зоран Мишковић (Крагујевац), студенти завршне године ФДУ; солиста на фрули: Бора Дугић

Диригент: Златан Вауда

1992.

Група аутора: Они су нас убијали (коришћени су текстови из књиге проф. Светслава Максимовића ''Они су нас убијали'', као и песме Десанке Максимовић, Радоја Радовановића и Љубомира Симовића - приредио Слободан Павићевић)

Режија: Петар Зец

Музика: Југослав Бошњак (коришћена је музика Стевана Христића)

Извођачи: Хор АКУД ''Обилић-Бранко Крсмановић'', Дечји хор ''Дринка Павловић'' из Београда, Здружени хор основних школа Крагујевца; драмски уметници: Ружица Сокић, Соња Јауковић, Петар Краљ, Миодраг Радовановић Мргуд, Стојан Дечермић, Мирко Бабић; вокални солиста: Владо Микић из Београда

Диригент: Даринка Матић-Маровић

1993.

Тражим помиловање (коришћени стихови Десанке Максимовић и поруке стрељаних); избор и сценарио: Слободан Павићевић

Режија: Горчин Стојановић

Музика: Енрико Јосиф

Извођачи: Војни оркестар армије, здружени хор основних школа Крагујевца; драмски уметници: Весна Чипчић, Светлана Бојковић, Милица Михајловић, Катарина Гојковић и Мирко Бабић; солисти-инструменталисти са Факултета музичке уметности

Диригент: Дејан Савић

1994.

Милена Јововић: Шумарице велика суднице

Режија: Алиса Стојановић

Музика: Драгољуб Ђуричић (коришћена је музика Стевана Христића и Стевана Мокрањца)

Извођачи: Војни оркестар I армије, Хор ''Лицеум'' из Крагујевца, здружени хорови основних школа Крагујевца; драмски уметници: Светозар Цветковић, Стела Ћетковић, Светислав Гонцић и Мирко Бабић; вокални солисти: Светлана Стевић и Ненад Ристовић; солиста на фрули: Бора Дугић

Диригент: Милоје Николић

1995.

Зоран Петровић: Свакодневна молитва

Режија: Никита Миливојевић

Музика: Зоран Ерић

Извођачи: драмски уметници: Гојко Шантић, Миодраг Радовановић Мргуд, Небојша Дугалић, Данијела Угреновић, Данијела Михајловић, Наташа Нинковић и Мирко Бабић; студенти ФМУ, тимпанисти: Петар Радмиловић, Драшко Димитријевић, Миша Јовановић и Небојша Дачковић

Сценографија и костим: Бојана Ристић-Ђуковић

1996.

Група аутора: Двадесети век (коришћени стихови из поема ''Балада о 8000'' и ''Лешеви Европе'' Светислава Максимовића, као и стихови Марине Цветајеве, Ане Ахматове, Бранка Миљковића и Десанке Максимовић)

Режија: Александар Мандић

Музика: Лазар Ристовски

Извођачи: драмски уметници: Љуба Тадић, Предраг Ејдус, Катарина Гојковић, Воја Брајовић и Ана Софреновић; прваци Балета народног позоришта из Београда: Ашкен Атаљанц, Милица Бјелић, Маја Ковачевић, Душка Драгићевић, Константин Костјуков, Ненад Јеремић, Коста Тешев и Денис Касатин

Сценарио: Предраг Перишић

Кореограф: Лидија Пилипенко

Костимограф: Божана Јовановић

1997.

Група аутора: Похвала животу (коришћени су стихови из поеме ''Црни дан'' Душка Радовића, као и стихови Драгомира Брајковића, Јеврема Брковића, Милована Витезовића, Јуре Каштелана, Бранка В. Радичевића, Љубивоја Ршумовића и Ђоке Стојчића)

Режија: Драган Јаковљевић

Избор и сценарио: Зоран Петровић

Музика: Бора Дугић

Извођачи: драмски уметници из Крагујевца: Мирко Бабић, Нада Јуришић, Дејан Цицмиловић, Саша Пилиповић, Александар Милојевић, Даница Крљар; студенти Позоришне академије из Београда: Драган Стокић, Миодраг Пејаковић, Иван Видосављевић и Милош Крстић; рецитатори: ученици Прве крагујевачке гимназије; хор девојака КУД ''Абрашевић''; вокални солиста: Соња Перишић; солиста на фрули: Бора Дугић

Сценографија: Душан Соковић

ТВ редитељ: Арса Милошевић

1998.

Јован Глигоријевић: Записник бр. 211041/98 (аутор је при изради сценарија користио записнике Градског повереништва Земаљске комисије за утврђивање ратних зличина окупатора и њихових помагача, с краја 1944. и почетком 1945. године и чланак из ''Демократије'' од 1. новембра 1945, аутора У.Ш.)

Режија и сценаријо: Јован Глигоријевић

Музика: Ксенија Зечевић

Извођачи: драмски уметници из Крагујевца: Мирко Бабић, Миодраг Пејаковић, Даница Крљар, Радмила Убавкић, Нада Јуришић, Данијела Томовић; оперска певачица: Тања Обреновић; рок певачи: Тања Јовићевић и Ђорђе Давид Николић; снимљене музичке нумере хора ''Свет Сава'' и дечјег хора ОШ ''Дринка Павловић'' из Београда

1999.

Ванредни школски час одржан 31. марта 1999. године

Група аутора: Опет смо мета и само мета (коришћени текстови из поеме ''Црни дан'' Душка Радовића, ''Непокорени град'' Ђоке Стојчића, ''Крагујевац 21. степен источно од Гринича'' Слободана Павићевића и поезија Добице Ерића)

Режија: Мирко Бабић

Музика: Бора Дугић

Извођачи: драмски уметници: Горица Поповић, Ивана Жигон, Данијела Павловић, Добрица Ерић, Михаило Јанкетић, Петар Краљ, Мирко Бабић; оперски певачи: Оливер Њего и Иван Томашев; Хор ''Лицеум'' из Крагујевца, извођачка група ''Смиље'', КУД ''Абрашевић'' и чланови Академског позоришта СКЦ из Крагујевца

1999.

Милан Станковић: Сто за једног, документарна драма (аутор је преживео стрељање)

Режија: Драган Јаковљевић

Сценографија: Душан Соковић

Костимограф: Наташа Николајевић

Извођачи: глумци Театра ''Јоаким Вујић'' из Крагујевца: Мирко Бабић, Љубомир Убавкић, Миодраг Марић, Бруно Раић, Јован Мишковић, Бранко Андрејевић, Миодраг Јуришић, Милан Ђорђевић, Милош Краповић, Братислав Славковић, Саша Пилиповић, Александар Милојевић, Дарко Милошевић, Миодраг Пејаковић, Дејан Цицмиловић, Драган Стокић, Александар Милорадовић и Небојша Крстић; чланови Драмског студија Дома омладине из Крагујевца; ученици средњих школа из Крагујевца

2000.

Владимир Јагличић: Књига о злочину

Режија: Божидар Ђуровић

Музика: Милош Петровић

Сценарио: Владимир Јагличић          

Сценограф: Борис Максимовић

Сценски покрет: Ранко Томановић

Извођачи: драмски уметници: Петар Краљ, Милан Михајловић, Даница Крљар, Биљана Ђуровић, Небојша Дугалић и Миодраг Пејаковић; Хор ''Лицеум'' из Крагујевца

2001.

Миодраг Стоиловић: Туговање

Режија: Ђорђе Милосављевић

Музика: Влатко Стефановски

Сценарио: Миодраг Стоиловић

Извођачи: драмски уметници из Београда: Љуба Тадић и Иван Томић; драмски уметници из Крагујевца: Милош Крстовић, Дејан Цицмиловић, Миодраг Пејковић и Милић Јовановић

На крају програма је прочитана Порука мира коју је генерални секретар УНЕСКО, Коичиро Мацура, упутио Крагујевчанима

2002.

Растко Тадић: Учитељица Краус

Режија: Љубивоје Тадић

Музика: Зоран Христић (изводи из ранијих Великих школских часова)

Извођачи: драмски уметници из Београда: Ружица Сокић, Гојко Балетић, Миодраг Радовановић, Ива Јанковић, Борис Комненић, Танасије Узуновић и Горјана Јањић

2003.

Даринка Јеврић и Србољуб Митић: Слобода моја далека је, ал жива јесте, али јесте

Режија: Предраг Бајчетић

Музика: Зоран Христић (изводи из ранијих Великих школских часова)

Драматизација: Љубивоје Тадић

Извођачи: драмски уметник из Београда: Љубивоје Тадић и музички уметници из Београда: Жорж Грујић и Душан Ђукић

2004.

Ослобађање уметности (арије, дуети, соло песме из дела српских композитора)

Драматизација: Горјана Јајањић

Извођачи: солисти Опере Народног позоришта у Београду: Ана Рупчић, Јасмина Трубеташ-Петровић, Олга Савовић, Миодраг Д. Јовановић, Александар Стаматовић, Драгослав Илић и Душан Плази

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2005. ГОДИНА

наслов поеме – Уста светилишта

аутор поеме – Борислав Хорват

режија: Драган Јаковљевић

музика: Радомир Михајловић-Точак

сценографија: Миливоје Штуловић

костимографија: јелена Јовановић

извођачи: глумци Књажевско српског театра из Крагујевца-Ненад Вулевић, Никола Милојевић, Милан Крстовић, Ана Тодоровић, Исидора Рајковић и Сања Матејић, дете-певач: Даница Крстић

Саша Пилиповић, глумац Књажевско српског театра из Крагујевца, читао је поруку мира Међународне асоцијације ''Весници мира''

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2006. ГОДИНЕ

наслов поеме – Молитва за Крагујевац

аутор поеме – Манојле Гавриловић

редитељ-Ана Здравковић-Радивојевић

музика- група ''Освајачи''

извођачи: глумци Књажевско-српског театра: Нада Јуришић, Милић Јовановић и студенти глуме Београдске академије Марија Митровић и Марко Савић и ученици глумачке школе Славице Урошевић при Дому омладине

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2007. ГОДИНЕ

наслов поеме – Плави лептир

аутор поеме – Ричард Бернс

музика- Вера Миланковић

режија: Драган Ћирјанић

сценографија и костим: Миливоје Штуловић

извођачи: глумци Књажевско-српског театра: Мирко Бабић, Милић Јовановић и Саша Пилиповић, хор ''Свети Роман Мелод'' из Крагујевца, певачко друштво ''Станковић'' из Београда

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2008. ГОДИНЕ

наслов поеме – Поглед из сна

аутор поеме – Живорад Ђорђевић

редитељ – Небојша Дугалић

драматург – Љиљана Зрнзевић

музика – Војна Нешић

учесници - хор музичке школе-диригент Марко Нешић, хор ''Лицеум''-диригент Милоје Николић и глумци крагујевачког позоришта: Мирко Бабић, Саша Пилиповић, Нада Јуришић, Марина Стојановић, Сања Матејић, Милош Крстовић, Иван Видосављевић и Чедомир Штајн

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2009. ГОДИНЕ

наслов поеме – Једном и заувек

аутор поеме – Андреј Базилевски (Русија)

редитељ- Божидар Ђуровић

музика: Зоран Христић

костимограф: Марина Меденица

сценограф: Борис Максимовић

глумци: Ђурђија Цвјетић, Небојша Дугалић, Биљана Ђуровић, Игор Ђорђевић, Младен Андрејић, глумци из Београда, солисти: Весна Јевтић, Љубица Гашпаровић и Предраг Милановић из Крагујевца, хорови: ''Лицеум'', ''Кир Стефан-Србин'' и Дечји хор Лицеума

Поруку мира прочитао је Петер Герлинхоф, слависта из Немачке-почасни грађанин града Крагујевца

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2010. ГОДИНЕ

наслов поеме – Стрељани град

аутор поеме – Ана Сантоликвидо (Италија)

редитељ – Живојин Ајдачић

композитор – Пјотр Комаровски (Бидгошћ, Пољска)

адаптација – Милован Витезовић

глумци – Мирко Бабић, Нада Јуришић, Миодраг Крстовић, Биљана Ђуровић из Београда, Владан Живковић, градски хор ''Лицеум'', чланови драмског студија Дома омладине и солисти – Јадранка Јовановић, Јелена Томашевић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2011. ГОДИНЕ

наслов поеме: Кад невине душе одлазе

аутор поеме: Драган Јовановић Данилов

редитељ: Андријана Виденовић

помоћник редитеља: Милић Јовановић

композитор: Зоран Христић

адаптација: Андријана Виденовић

сцена и костими: Дејан Пантелић

кореограф: Вера Обрадовић

учествују: Светлана Бојковић, Мирко Бабић, Сергеј Трифуновић, Дејан Цицмиловић, Исидора Рајковић, Дарја Нешић, Андријана Гавриловић, Мирјана Требињац, Марија Радојевић, Милош Цветковић, Марко Савић, Владан Милић, Милош Милановић, Ђорђе Ђоковић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2012. ГОДИНЕ

наслов поеме: Они су ушли у дом наш

аутор поеме: Јован Зивлак

режија и драматизација: Бошко Димитријевић

композитор: Мирослав Штаткић

сцена и костими: Миливоје Штуловић

учествују: Горица Поповић, Марко Николић, Дејан Цицмиловић, Саша Пилиповић, Миодраг Пејковић, Ненад Вулевић, Данијел Петковски, Милош Миловановић, Нада Јуришић, Миријана Требињац, Дарја Нешић, Борјанка Љумовић, Слађана Ђукић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2013. ГОДИНЕ

''Човечанство нека погледа на сат'', избор из поезије Слободана Павићевића

Приредио: Братислав Милановић

Драматизација: Братислав Милановић

Режија, сценографија, избор музике и костима: Милић Јовановић

Асистент режије: Владимир Ђорђевић

Лектор: Костадин Стојадинов

Учесници: Марина Перић Стојановић, драмска уметница, Крагујевац, Предраг Обровић, Владимир Ђорђевић, гласови из офф-а-глумци Књажевско-српског театра, Позориште младих центра ''Абрашевић'' из Крагујевца, Академско позориште СКЦ-а, Крагујевац, Рачанско позориште, Позоришне радионице Дома омладине Крагујевац и Прва крагујевачке гимназије и богослови богословије ''Свети Јован Златоусти'', Крагујевац

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2014. ГОДИНЕ

Избор стихова из изведених поема: Видосав Стевановић

Музика: Зоран Христић,

Режија: Ружица Цица Лукић

Драмски уметници: Тања Бошковић, Злата Нуманагић, Наташа Нинковић, Марија Васиљевић, Исидора Рајковић, Дарија Нешић и Саша Пилиповић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2015. ГОДИНЕ

наслов дела: Између неба и земље

аутор: Видосав Стевановић

редитељ: Јано Чањи

избор костима: Драгица Илић

глумци: Марија Васиљевић, Ђорђе Ђоковић, Драган Стокић, Давид Пилиповић, Милош Крстовић, Никола Милојевић, Миодраг Пејковић, Никола Ракочевић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2016. ГОДИНЕ

наслов дела: ''Гласови неба под земљом''

аутор: Александра Б. Лаковића

редитељ: Ђорђе Милосављевић

музика: Марко Матовић

помоћник редитеља – Саша Пилиповић

костими: Драгица Илић

глумци: Исидора Рајковић, Дарја Нешић, Невена Ристић, Милош Ђорђевић, Иван Томић, Филип Ђурић

                

               

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2017. ГОДИНЕ

наслов дела: ''Игре бројева''

аутор: Мирко Демић

редитељ: Марко Мисирача

музика: Бранислав Пиповић

сценограф: Борис Максимовић

глумци: Миодраг Крстовић, Бојан Жировић, Иван Видосављевић, Миодраг Пејковић, Никола Пејковић, Никола Милојевић, Саша Пилиповић, Јасимна Димитријевић, Милош Крстовић, Сања Матејић, Чедомир Штајн, Реља Марковић

костими: Драгица Илић

техничка подршка: Саша Ђорђевић

озвучење: Мегатон

усуге снимања и фотографије: Студио Вучко

ВЕЛИКИ ШКОСКИ ЧАС

2018. ГОДИНЕ

наслов дела: Нисам крив што сам жив

аутор: Ђорђе Милосављевић

редитељ: Слађана Килибарда

костимограф: Јелена Јањатовић

драмски уметници: Марко Баћовић, Миодраг Пејковић, Милош Крстовић, Матија Ристић, Марија Ракочевић, Богдан Милојевић,Чедомир Штајн, Младен Кнежевић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2019. ГОДИНЕ

наслов дела: "Поуке из Шуме"

аутор: Александар Шурбатовић

редитељ: Александар Шурбатовић

композитор: Матија Анђелковић

учесници: драмски уметници: Драган Стокић и Иван Томић и оркестар: „Небоград“

костимограф: Јелена Јањатовић

ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

2020. ГОДИНЕ

наслов дела: Изрешетане душе

аутор: Венко Андоновски

учесници - драмски уметници: Катарина Митровић, Петар Лукић, Аврам Цветковић, Никола Милојевић, Мина Стојковић, Ненад Вулевић, Чедомир Штајн, Милан Томић, Немања Делић

сценографи: Ана Колобајнова и Саша Ђорђевић

костимограф: Вељко Стојановић

Виртуална тура

mali baner 06

Календар догађања

« Новембар 2020 »
Пон Уто Сре Чет Пет Суб Нед
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30